Finansowanie

Blog

Oto pierwsze Porsche 356 z napędem na wszystkie koła


17 marca 2019 Facebook Twitter LinkedIn Google+ Aktualności


Emory Motorsports stworzyło coś naprawdę wyjątkowego. Model Allrad łączy piękne nadwozie modelu 356 Coupe z podwoziem 911 Carrera. Rezultatem jest pierwsze Porsche 356 z napędem na wszystkie koła – piękny restomod.

Projekt został zamówiony przez klienta, który zimą chciał jeździć do ośrodków narciarskich na wschodnim wybrzeżu USA. Doprowadziło to do połączenia przez firmę Emory Motorsports nadwozia Porsche 356C z 1964 r. z podwoziem 911 C4 z 1990 roku, uzbrojonym fabrycznie w napęd na wszystkie koła. Czteroletni projekt został rozpoczęty przez skrupulatne skanowanie nadwozia i podwozia w celu zachowania wszystkich oryginalnych punktów mocowania 911 i krótszego rozstawu osi 356. W rezultacie stalowy korpus 356 musiał zostać subtelnie poszerzony, aby pasował do tylnej belki od 911. Emory wykorzystało również regulowane amortyzatory KW, aby zapewnić optymalną jakość jazdy i kontrolę.

Jeśli chodzi o układ napędowy, zachowana została pięciobiegowa manualna skrzynia biegów G64 z 911 C4, ale układ przeniesienia napędu został wzbogacony o sportowy mechanizm różnicowy, który umożliwia niezależną, ręczną kontrolę momentu obrotowego. Moc jest dostarczana przez silnik Emory-Rothsport (2.4l, dwa gaźniki Weber 48 IDA, moc 200 KM).

Klient poprosił również o tytanowy bagażnik dachowy do przewozu rowerów, nart lub innego sprzętu na wycieczki, który został specjalnie zaprojektowany. Wnętrze zostało zainspirowane wyścigowym dziedzictwem Porsche. Oba fotele wykonano z zielonej skóry. Inne elementy wyposażenia obejmują czteropunktowe pasy bezpieczeństwa, wyjmowaną klatkę, zielone dywaniki, kierownicę MOMO Heritage, manetkę z 911 i pedały Tilton. Efekt? Zachwycający!

Proponowane posty

Komentarze

Potrzebujesz pomocy?

Biuro Obsługi Klienta