Finansowanie

Blog

Poznaj największego SUV-a na świecie!


17 marca 2019 Facebook Twitter LinkedIn Google+ Aktualności


Mercedes-Benz G63 AMG 6×6 to potężny samochód terenowy, ale w porównaniu z tą maszyną jest niczym. Zaprojektowany przez dubajskiego kolekcjonera samochodów, Szejka Hamada Bin Hamdana Al Nahyanby’ego, potężny SUV nazwany „Dhabiyan”, to zlepek Jeepa Wranglera, Dodge’a Darta i ciężarówki wojskowej Oshkosh M1075.

Mierzy 10.8m długości, 2.5 metra szerokości i 3,16 metra wysokości oraz został okrzyknięty przez swojego twórcę największym SUV-em na świecie. Dziesięciokołowy potwór to istny statek pustynny i waży aż 24 tony, a więc podobnie jak w przypadku G63 AMG 6×6 – w Polsce wymagałby prawa jazdy kategorii C.

Dhabiyan jest oparty na amerykańskiej ciężarówce wojskowej Oshkosh M1075 i został wyposażony w silnik wysokoprężny Caterpillar o pojemności 15,2 litra, wytwarzający 600 koni mechanicznych. Nie ujawniono osiągów, ale prawdopodobnie nie jest zbyt szybki z uwagi na masę. Sheikh Hamad połączył przód ciężarówki z lat 40. XX wieku, kabinę nowoczesnego Jeep Wrangler Unlimited, światła Forda Super Duty i tylny zderzak Dodge’a Darta. Koszt budowy nie jest znany, choć z pewnością astronomiczny. Swoją drogą – w kolekcji Szejka znajduje się mnóstwo samochodów, w tym kolorowe Mercedesy Klasy S (inny kolor na każdy dzień tygodnia) oraz Dodge Power Wagon z czterema klimatyzowanymi sypialniami, salonem i łazienką.

Proponowane posty

Komentarze

Potrzebujesz pomocy?

Biuro Obsługi Klienta